Zalety okien PCV

Schuco Thermo Slide

Okna PCV to okna najczęściej kupowane przez Polaków. Mogą być montowane w różnym systemie, jednak wszystkie charakteryzują się tymi samymi zaletami. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na okna plastikowe?

Wysoka odporność

Okna PCV są odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz na działanie grzybów i owadów. Ich kolor pozostaje nienaruszony ­– nie ulega blaknięciu i żółknieniu. Są to również okna, które chronią przed hałasem. Zapewniają więc ciszę i spokój.

Termoizolacja

Okna posiadają również właściwości izolacyjne. Nie przepuszczają ciepła ani nie wpuszczają zimna do wnętrza. Okna PCV to ekonomiczne rozwiązanie, dzięki któremu oszczędzamy cenną energię.

Szczelność

Prawidłowo zamontowane okna PCV są wyjątkowo szczelne. Chronią dom czy mieszkanie przez niepotrzebną stratą ciepła. Ale jeśli są źle zamontowane, mogą pojawić się problemy z odkształcaniem profili oraz otwarciem i zamykaniem okien.

Łatwość pielęgnacji

Okna te nie wymagają konserwacji i odnawiania koloru. Aby utrzymać okna PCV w dobrym stanie, wystarczy jedynie przemywać je wodą. Nie wymagają dodatkowych nakładów finansowych, są więc łatwe w pielęgnacji i utrzymaniu.

Niska cena

Ogólnie okna plastikowe są tańsze od drewnianych. Ważne jednak, aby nie decydować się na najtańsze modele w celu zaoszczędzenia pieniędzy. Warto sprawdzić od jakiego producenta są zamawiane okna, a najlepiej – zamówić je od niego bezpośrednio. Nasza fabryka okien w Grodzisku Mazowieckim sprzedaje wyroby własnej produkcji oraz zajmuje się ich montażem. Pamiętajcie, że sprawdzone źródło to podstawa przy kupowaniu naprawdę trwałych okien plastikowych.

Niepalność

Okna PCV wykonane są z niepalnego materiału, który ma również właściwości samowygaszające. Gwarantują więc bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Dzieje się tak za sprawą nowoczesnej techniki okuć, którą stosuje się przy tego rodzaju oknach.