Zabezpieczenia stosowane w oknach

zabezpieczenia okna

Okno to ważny element każdego budynku. Dzięki nim mamy dostęp do światła dziennego oraz możliwość wpuszczenia do środka świeżego powietrza. Odpowiadają za izolację przed warunkami zewnętrznymi. Jednak są również najczęstszym celem włamywaczy. Odpowiednie zabezpieczenia okien przydadzą się, zwłaszcza kiedy w domu jest małe dziecko.

Jak skutecznie zabezpieczyć okna?

Aby uchronić się przed ewentualną kradzieżą oraz zadbać o bezpieczeństwo dzieci, warto stosować dodatkowe środki ostrożności. Nasza fabryka okien oferuje energooszczędne okna, o wysokim poziomie bezpieczeństwa, dzięki zamkniętymi profilami w ramie okna oraz grubszymi wzmocnieniami w skrzydle (do 2,5 mm) nasze okna zachowują swoją sztywność. Standardowo nasze okna są wyposażone w klamki z blokadą sekustic, które chronią użytkowników przed włamaniem, za dopłatą można zastosować klamki z kluczykiem. Nasze okna charakteryzują się bardzo dobrą szczelnością, dzięki czemu zapewniają wysoką izolacyjność cieplną oraz akustyczną budynku.

Podstawowym elementem solidnych okien jest szyba, która powinna posiadać kilka warstw i być odporna na uderzenia. Najsolidniejsze są klasy P4. Antywłamaniowe okucia  to przydatne konstrukcyjne elementy ochronne. Ilość zaczepów antywłamaniowych zależy od klasy okna. Są to specjalne zaczepy mocowane to stalowego wzmocnienia w ramie, które uniemożliwiają wyważenie okna z ościeżnicy. Warto wiedzieć, że właśnie podważanie jest najczęstszą metodą włamywaczy.

Dodatkową ochronę mogą zapewnić kontaktrony, czyli czujniki otwarcia okien. Umiejscowione są w wewnętrznej stronie ramy, przez co nie są widoczne dla otoczenia. Jeśli ktoś próbuje otworzyć okno bez naszej wiedzy, natychmiast uruchomiony zostaje alarm dźwiękowy.

Call Now Button