W jakich wnętrzach sprawdzą się drzwi przesuwne?

sypialnia

Drzwi przesuwne dzięki swoim licznym zaletom są dziś montowane na dużą skalę. Sprawdzają się w wielu budynkach i wnętrzach, dzięki możliwości dobrania modelu do danego stylu.  

W jakich wnętrzach sprawdzą się drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne są idealnym rozwiązaniem do wyjść z budynku na teren wewnętrznego ogrodu lub taras. Sprawdzą się również w garderobach, sypialniach, salonach, kuchniach i pokojach tzw.  przechodnich.  Wykonane są z takich materiałów jak szkło, metal i drewno, więc mogą być dopasowane do każdego stylu. Wykorzystywane są przez projektantów w zakładach, biurowcach, instytucjach, hotelach i restauracjach. Rozwiązanie sprawdza się w sali konferencyjnej połączonej z biurem. Umożliwiają zagospodarowania przestrzeni z wykorzystaniem światła dziennego. Fabryka okien Raven oferuje drzwi przesuwne do budowania dużych przeszkleń. Łącząc je z oknami SCHÜCO, można tworzyć rozbudowane, kompleksy ścienne. Takie rozwiązanie sprawdzają się przede wszystkim w dużych przestrzeniach biurowych, apartamentach, urzędach i przedsiębiorstwach.

Jakie są zalety i wady drzwi przesuwnych?

Zaletą drzwi przesuwnych jest możliwość montażu w każdym obiekcie. Wykonywane są na wymiar, dzięki czemu są dopasowane do rozmiarów pomieszczenia oraz jego stylu. Prezentują się estetycznie, poprawiając design wnętrza. Umożliwiają oddzielenie jednego wnętrza od drugiego, nie zabierając cennej przestrzeni. W sytuacji, gdy nie ma nawet możliwości zamontować tradycyjnych drzwi, model przesuwny rozwiązuje problem. Ma to miejsce w lokalach o niewielkim metrażu oraz w mieszkaniach i domach, gdzie żyją osoby niepełnosprawne ruchowo, poruszające się wózku inwalidzkim lub o kulach. Do innych zalet należy zaliczyć: izolacyjność cieplną, niemal bezszmerowe przesuwanie skrzydeł i bardzo prosta obsługa; szeroki wybór typów otwarć, kolorystyki i wyposażenia. Wyróżniają się lekkością i wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne.

Call Now Button