Umyj okno domowymi sposobami

mycie okna

Zanim wynaleziono środki czystości do mycia okien, nasze babcie i prababcie bardzo dobrze radziły sobie bez nich. Domowe sposoby mycia okien to oszczędność i szczególnie dobre rozwiązanie dla domu, w którym mieszkają alergicy. Co stosować zatem zamiast chemii? Kluczem jest stworzenie własnych płynów do mycia okien. Przedstawimy, jak je wykonać.

Woda plus płyn do naczyń

Jest to zestaw, który sprawdza się przy myciu naczyń, ale można go również stosować z powodzeniem przy myciu okien. To sposób, który sprawdzi się przy bardzo brudnych szybach.

 

Woda i płyn do zmiękczenia tkanin

Do wody wlewamy jedną zakrętkę płynu do zmiękczenia tkanin. Ta mieszanka powoduje, że szyby są czyste, pachnące i mają cieniutką powłoczkę, która zapobiega osadzaniu się kurzu.

Woda i denaturat

To sposób mycia okien, który uniemożliwia zamarzanie wody podczas mycia zimą, w niskiej temperaturze.

Gazetowy sposób

Jak myć okna gazetą? Należy zwilżyć je lekko wodą, trochę osuszyć i już zabieramy się do pracy. Osuszanie okna również możemy wykonać gazetami – ważne, aby były one miękkie i nie zarysowały szyb. Druk gazetowy doskonale radzi sobie z polerowaniem powierzchni okien.

Len na bardzo brudną szybę

Gdy szyby są naprawdę bardzo zabrudzone, zanim przejdziemy do ich mycia, powinniśmy natrzeć je olejem lnianym. Pozostawić na godzinę, zmyć len i dopiero zabrać się za czyszczenie.

 

Call Now Button