Szklane drzwi przesuwne. Hit w aranżacji nowoczesnych domów

szklane drzwi przesuwne

Szklane drzwi przesuwne stają się coraz bardziej popularne w nowoczesnych projektach domów. Drzwi przesuwne są bardzo praktyczne, ponieważ nie zajmują dużo miejsca. W przeciwieństwie do tradycyjnych drzwi skrzydłowych, które wymagają wolnej przestrzeni do otwierania, drzwi przesuwne nie przeszkadzają w użytkowaniu pomieszczenia. Drzwi HST są nie tylko praktyczne, ale również pięknie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach. Dzięki dużej powierzchni szkła, drzwi przesuwne wpuszczają do wnętrza dużo światła, co sprawia, że przestrzeń wydaje się większa i bardziej przestronna.

Zalety szklanych drzwi przesuwnych

Systemy tarasowe HST są tak zaprojektowane, aby możliwe było tworzenie większych przeszkleń. Konstrukcja okien jest odpowiednio wzmacniana i usztywniana, dzięki czemu okna tarasowe mogą osiągać imponujące wymiary. Podstawową zaletą okien HST jest bezprogowe przejście, ponieważ dolna rama jest zlicowana z podłogą. Skrzydła przesuwają się po prowadnicach lekko i płynnie, a więc są to systemy bardzo komfortowe w użytkowaniu. Pomimo że skrzydła są masywne, to do ich otwarcia nie trzeba dużej siły.

Dodatkowo drzwi te są znacznie bardziej energooszczędne niż ich zawiasowe odpowiedniki, pomagając utrzymać w domu ciepło w zimie i chłód w lecie. Dzięki systemowi specjalnych uszczelnień drzwi HST gwarantują bardzo dobrą izolację termiczną i są świetnym wyborem w przypadku budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Pomimo dużych płaszczyzn okien drzwi zapewniają minimalne straty ciepła, co pozostaje nie bez znaczenia dla kosztów ogrzewania domu. Warto wybierać okna z pakietami trzyszybowymi wypełnionym gazem szlachetnym, co zapewnia jeszcze lepszy komfort termiczny zarówno latem, jak i zimą.

Call Now Button