Produkcja okien od A do Z

mężczyzna trzymający ramę okienną

Wysokiej jakości okna nie powstają przez przypadek, a są efektem dosyć złożonego procesu, bazującego na doświadczeniu i najlepszych rozwiązaniach.

Podstawą jest projekt

Każda realizacja rozpoczyna się od koncepcji. Uwzględniać ona musi dosłownie wszystko. Od wykorzystanych materiałów, przez wymiary i kształt, po zastosowane rozwiązania w danym modelu. Opiera się on zawsze o doświadczenie firmy, jej patenty oraz sprawdzone systemy, które pozwalają na uzyskanie najlepszych wyrobów. Fabryka okien Raven tworzy wysokiej jakości okna, które od lat znajdują uznanie pośród klientów. Na tym etapie firma podejmuje także decyzję czy wyroby będą jedno, czy dwukomorowe, czyli ile będą miały szyb, co przekłada się na komfort użytkowania pomieszczenia.

Stosowane mechanizmy

Każde okno musi się przede wszystkim otwierać i zamykać. W ten sposób stwarza się warunki do cyrkulacji powietrza. W tym miejscu warto wspomnieć, że nowoczesne okna wyposażane są w rozmaite wywietrzniki, których funkcją jest automatyczna wymiana powietrza między wnętrzem budynku a otoczeniem. Jest to podstawa, która sprzyja poprawie bezpieczeństwa domowników. W przypadku mechanizmów ważne jest to, aby pozwalały nie tylko na bezproblemowe otwieranie, ale także na pozostawienie okna uchylnym. Rozwiązanie musi być jednak odpowiednio wytrzymałe i bezpieczne, aby w przypadku próby włamania dane skrzydło nie zostało otwarte.

Materiały

Istotnym krokiem dla każdego wyrobu jest to, z jakich materiałów powstanie. Do wyboru jest drewno oraz PCV. W obu przypadkach uzyskuje się solidne okna. Drewno jest droższe, cięższe, wymaga pielęgnacji, ale jest trwałe i świetnie się prezentuje oraz w łatwy sposób można je przemalować, dostosowując do aranżacji wnętrza czy elewacji. Okna PCV są o wiele lżejsze i trwalsze, są również solidne, choć dostępne są raczej w standardowych kolorach producenta. Odpowiedni producenci dbają także o to, aby możliwa była do przeprowadzenia konserwacja elementu oraz wymiana i naprawa wadliwych podzespołów.

Call Now Button