Okno nad zlewem. Czy to dobry pomysł?

okno

Nic tak nie zachęca do zmywania, jak widok z okna nad zlewem na własny ogródek. Co prawda w nowoczesnych kuchniach standardowym wyposażeniem jest zmywarka, ale nie oznacza to, że naczyń w ogóle się nie myje. A możliwość połączenia codziennych obowiązków z obserwacją dzieci bawiących się w ogrodzie jest bezcenna. Nie jest to jednak jedyna zaleta takiego rozwiązania. Dzięki umieszczeniu zlewu pod oknem strefa zmywania będzie świetnie doświetlona naturalnym światłem, co zapewni komfort oraz oszczędność energii elektrycznej.

Design kuchni

Zlew umiejscowiony pod oknem może znacząco poprawić wygląd kuchni. Wystarczy przejrzeć dowolny katalog z meblami kuchennymi — jak łatwo zauważyć, zlewy coraz częściej umieszcza się właśnie pod oknem i nie jest to domena wyłącznie aranżacji stylu New Hamptons. Takie rozwiązanie wybierane jest do kuchni nowoczesnych, rustykalnych, prowansalskich i loftowych oraz skandynawskich. W zależności od stylu aranżacji zlew może być podwieszany lub montowany w blacie. W naszej ofercie dostępne są narożne okna Raven, idealnie dla miłośników niestandardowych rozwiązań. Pod oknem narożnym także można umieścić zlew, zwłaszcza jeśli z panoramicznego okna rozciągać się będzie piękny widok na okolice.

O czym trzeba pamiętać?

Decyzję o montażu zlewu pod oknem najlepiej podjąć jeszcze na etapie projektowania kuchni i domu. W ten sposób unikniemy problemów z otwieraniem okna lub jego zamykaniem, co może być dość kłopotliwe, biorąc pod uwagę wysoką nablatową baterię. Być może trzeba będzie dobrać okno o specjalnym systemie zamykania. Decydując się na montaż zlewozmywaka pod oknem, trzeba zaplanować także dobre miejsce na suszarkę, najlepiej w dolnej zabudowie w pobliżu zmywarki.