Okna z PCV – setki możliwości aranżacji

okna PCV

Okna plastikowe od wielu lat już cieszą się powodzeniem. Są najczęściej wybierane zarówno w nowo budowanych domach, jak i podczas remontów. Pomimo przyjętego standardu klasycznych, białych ram, poszczególne modele wcale nie muszą być do siebie podobne. Do wyboru są setki różnych fasonów.

Rama okienna niekoniecznie biała

PCV to tworzywo, które od lat jest wykorzystywane do produkcji profili okiennych i drzwiowych. Materiał ten ceniony jest m.in. za niską masę oraz bardzo wysoką trwałość. Przyjęło się, że okna z PCV są białe, co wynika zapewne z tradycji malowania na ten kolor drewnianych ram okiennych. Biały kolor jest również uniwersalny i doskonale komponuje się z każdym rodzajem elewacji domu. Pomimo tego standardu, okna Schuco stwarzają znacznie szersze możliwości stylizacji kolorystycznej, dzięki szerokiej gamie oklein.

Ram i ościeżnic z PCV nie maluje się z uwagi na charakter tego materiału. Nie istnieją jednak przeszkody w ich oklejaniu. Osoby, które od zawsze marzyły o pięknych oknach drewnianych, a jednocześnie doceniają zalety wytrzymałych „plastików”, dzięki okleinom mogą pogodzić obie kwestie. Możliwości tworzenia konkretnego stylu jest znacznie więcej. Wśród oklein znajdą się takie imitujące drewno w różnych odcieniach, ale także aluminium i kolorowe lakiery.

Detale użytkowe i dekoracyjne

Innym elementem, który może decydować o charakterze okien są detale wykończeniowe. Zaliczają się do nich np. klamki. Są one dostępne w wielu wersjach kolorystycznych – od tradycyjnej bieli, przez naturalne odcienie metalu, aż po czerń.

Dostępne są też klamki wyposażone w zamek na klucz, który dodatkowo zabezpiecza wnętrze domu przed nieproszonymi gośćmi. Zamek jest też świetną ochroną przed dziećmi, zwłaszcza jeśli mieszkanie znajduje się na wyższym piętrze budynku. Ograniczy on ryzyko otwarcia okna przez malucha i wypadku, do którego mogłoby dojść.

Wybierając okna do własnego domu, poza kolorystyką i wykończeniem, można też zadecydować o ich zasadniczej budowie. W ofercie okien Schuco dostępne są trzy rodzaje profili, które różnią się liczbą komór. Ponadto wykorzystywane do montażu okucia mogą być wyposażone w wiele dodatkowych funkcji. Decydują one również o unikalności produktów.

Call Now Button