Nieszczelne okno. Co robić?

dziewczynka wyglądająca przez okno

Zima jest okresem, w którym zwracamy szczególną uwagę na to, czy izolacja przed utratą ciepła z wnętrza domu jest wystarczająca. Czasami jednak okazuje się, że konstrukcja okien nie jest wystarczająco szczelna. Biorąc pod uwagę fakt, że nie zawsze istnieje możliwość wymiany okna na nowe, warto wiedzieć, co zrobić w takich przypadkach. Jak zapobiec wydostawaniu się ciepła przez nieszczelne okno?

Znalezienie przyczyny

Przed rozwiązaniem jakiegokolwiek problemu, warto znaleźć jego przyczynę. Na nieszczelność okien często narzekają osoby, które nie wymieniały ich przez wiele lat. Szczególnie okna drewniane nie były wystarczająco zabezpieczane. W takim przypadku rzeczywiście warto zastanowić się nad ich wymianą na takie, które pochodzą od sprawdzonego producenta okien. Co zrobić w przypadku, gdy stosunkowo nowe okna okazują się nieszczelne? Jedną z przyczyn takiego zjawiska może okazać się zbyt mały docisk skrzydła do ramy. Problem można zminimalizować, używając rolki ryglującej. Należy ją obrócić zmniejszając odległość do uszczelki, to spowoduje zwiększenie docisku.

Zimne powietrze może przedostawać się również przez szparę znajdującą się pomiędzy ościeżnicą a parapetem. Ten problem można rozwiązać wypełnieniem przestrzeni pianką. Zdarza się również tak, że samodzielne próby uszczelnienia okna nie są skuteczne. Wówczas należy wezwać specjalistów, którzy wykonają odpowiednie prace.

Wymiana okien

Może się zdarzyć tak, że specjaliści stwierdzą, że nie ma możliwości naprawy okien i trzeba je wymienić. Nie należy się jednak obawiać takiej diagnozy. Nowe okna przede wszystkim zapewnią komfort, a w dłuższej perspektywie również oszczędność na rachunkach za ogrzewanie. W takim przypadku warto zainwestować w okna PCV SCHÜCO. Posiadają one doskonałe parametry termoizolacyjne, a także zapewniają wieloletnią trwałość. Oprócz tego stosunek ich ceny do jakości jest atrakcyjny. Poza zaletami praktycznymi z pewnością docenicie też Państwo ich walory estetyczne.

Call Now Button