Na ile lat starczają okna PCV?

okna pvc

Okna PCV od lat cieszą się dużym zainteresowaniem, można je kupić w atrakcyjnej cenie i przez wiele lat cieszyć się ich doskonałą jakością. Nie można zapomnieć także o ich aspekcie wizualnym.  Montując takie okna mamy również gwarancję ładnego wyglądu.

Jakie są zalety okien PCV?

Okna PCV wykazują wysokie parametry termoizolacyjne, dzięki czemu znacznie obniżają straty ciepła. W domu łatwiej utrzymać stałą temperaturę, a mniejsze zużycie energii cieplnej pozwala nieco zaoszczędzić. Okna takie lepiej znoszą działanie szkodliwych warunków pogodowych, wykazują mniejszą wrażliwość na wysokie i bardzo niskie temperatury. Nie szkodzą im silne podmuchy wiatru, opady deszczu ani śniegu. Nie wymagają konserwacji, ich powierzchnia przez wiele lat pozostaje gładka, a farba z nich nie schodzi, są także odporne na zarysowania i drobne zniszczenia. Nie wypaczają się tak jak drewno i nie chłoną wilgoci, a dzięki temu nie pozwalają na rozwój grzybów i pleśni. Bardzo łatwo je czyścić i przez długi czas wyglądają estetycznie.

Kiedy warto wymienić okna na nowe?

Chociaż okna PCV są bardzo trwałe i solidne, to po pewnym czasie może zaistnieć konieczność ich wymiany. Pierwszym znakiem, że okno należy wymienić, jest wypaczona rama. Taka wada zwykle pojawia się po wielu latach. Jeżeli taka wada pojawia się po krótszym czasie, może to oznaczać, że okno było źle zamontowane. Takie wypaczenie przede wszystkim ma wpływ na szczelność okna. Przez powstałą szparę ucieka powietrze, a tym samym tracimy na energii. Niewielkie usterki czasami można usunąć, stosując uszczelki lub regulować skrzydła ościeżnicy okuciami. Te metody nie są jednak skuteczne na dłuższą metę, czasami takie wypaczone okno kwalifikuje się do wymiany. Okna najwyższej jakości dostaniemy w fabryce RAVEN, różnorodność dostępnych w niej systemów pozwala na dostosowanie modelu do potrzeb i preferencji klienta. Innym wskazaniem do wymiany okna jest uszkodzenie mechaniczne ramy czy systemu blokowania, a także pęknięcie szyby.

Call Now Button