Czy montować okno w łazience?

okno w łazience

Łazienka to pomieszczenie, w którym na co dzień zbiera się sporo wilgoci. Przy projekcie domu często pojawia się pytanie, czy okno w tym miejscu jest rzeczywiście potrzebne?

Szczególne miejsce w domu

Łazienka to pomieszczenie, które z jednej strony powinno być miejscem intymnym, a z drugiej dostarczać nieco światła. Okna łazienkowe mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Postaramy się dowiedzieć, gdzie leży prawda. Czy warto je więc montować?

Okno w łazience = oszczędność

Montaż okna w tym pomieszczeniu pozwala na większą ilość naturalnego światła, a tym samym zmniejsza użycie sztucznego naświetlenia, czyli prądu. To ekonomiczne rozwiązanie, bo dzięki niemu zyskujemy nie tylko finansowo, ale również…

Mamy więcej ciepła

Okno łazienkowe nie tylko pozwala oszczędzać energię, lecz także skupia promienie słoneczne. Wnętrze jest wówczas lepiej ocieplone, a tym samym jest przyjemniej w nim przebywać. Tylko odpowiednia temperatura w łazience zapewnia komfort z jej korzystania. Nie trzeba chyba wspominać o cudownych skutkach witaminy D, która dociera do nas wraz z promieniami słonecznymi. Poranek w takiej łazience oznacza natychmiastową poprawę samopoczucia, a panie zdecydowanie docenią możliwość robienia makijażu w słońcu, przy naturalnym oświetleniu.

Wentylacja powietrza

Optymalnie jest, kiedy każde pomieszczenie posiada okno. Wtedy jesteśmy pewni, że w domu panuje dobra cyrkulacja powietrza. Lepiej się przebywa w przewietrzonej łazience, do której można wpuścić trochę tlenu w każdej chwili.

Czy okno w łazience to koniec prywatności?

Okno łazienkowe powoduje u wielu osób obawy, że nie będą mogli w niej czuć się komfortowo, bo sąsiedzi z łatwością zobaczą wszystko. Warto więc zaprojektować łazienkę w takim miejscu, aby nie była za blisko sąsiedztwa. Jeśli nie mamy innej możliwości, pamiętajmy, że istnieje rozwiązanie, które może zapewnić nam upragnioną prywatność. Są to rolety czy inne zasłony na okno. Można wybrać coś, co jest bardzo praktyczne, bo zasłoni nam wnętrze, a jednocześnie będzie dobrze współgrać z aranżacją całego wnętrza. Jak widać, okno łazienkowe to bardzo praktyczne rozwiązanie, na które warto się zdecydować.

Call Now Button