Jakie okna są obecnie najmodniejsze?

okna

Stolarka okienna to ważny element konstrukcji każdego budynku. Wpływa na wygląd elewacji, wystrój wnętrz, ale również chroni przed hałasem, promieniami słonecznymi, wiatrem i deszczem. Dobrze dobrane parametry techniczne to jedno, ale coraz częściej zwracamy uwagę na sam projekt okien, aby były one i stylowe, i estetyczne. Jakie okna budzą dziś największe zainteresowanie?

Okna z PCV – na czym polega ich fenomen?

Mimo że na rynku istnieje wiele coraz to nowych opcji do wyboru, to wciąż okna z PCV cieszą się największą popularnością wśród osób budujących domy, budynki użytkowe czy wymieniających okna w mieszkaniach w blokach. Takie okna są wytrzymałe, mają wieloletnią gwarancję, a dzięki nowoczesnym technologiom chronią przed utratą ciepła, co wpływa na koszty ogrzewania, nadmiernym nasłonecznieniem i przenikaniem zanieczyszczeń do wnętrza domu.

Producenci okien na zamówienie oferują różne systemy otwierania okien, które pozwalają je uchylać, otwierać na oścież, rozsuwać, a nawet obracać, co pozwala dostosować projekt do miejsca ich montażu. Zwiększające się zapotrzebowanie klientów na bardziej oryginalne i indywidualne projekty sprawiło, że dzisiaj okna ważnym elementem dekoracyjnym wnętrz. Od samego kształtu okna, przez uchwyty i zawiasy wykorzystane do jego wykończenia, po kolor i wzór.

Najmodniejsze okna – coś więcej niż szyba

Dzisiaj kupujący zwracają uwagę również na to, czy wybrane systemy okienne pozwolą uzupełnić przemyślaną aranżację wnętrz. Dlatego dużą uwagę poświęca się kolorystyce okien oraz ich wyglądowi. Jeszcze kilkanaście lat temu okna plastikowe kojarzyły się z bielą, która w miastach z dużym zanieczyszczeniem, szybko traciła na swoim blasku. Nowoczesne projekty budynków wymagają nieco innych rozwiązań, które estetycznie uzupełnią każdą elewację. Stąd rosnące zainteresowanie oknami w niecodziennych kolorach: antracytowym i brązowym. Aluminium to najlepszy wybór do przeszkleń na całą ścianę. Wielbiciele tradycji chcą nawiązać do drewnianej stolarki i wybierają z kolei ramy w kolorach dębu, sosny czy buku.

Call Now Button