Jaka pora roku jest najlepsza na wymianę okien?

mężczyźni wymieniający okna

Okna najlepiej wymieniać późną wiosną lub wczesną jesienią, czyli poza sezonem grzewczym. Najlepsza temperatura do wymiany okien to 16 stopni Celsjusza. Nie zaleca się także montażu w trakcie intensywnych deszczy, ponieważ wysoka wilgotność negatywnie wpływa na jakość materiałów wypełniających. Nowe okna trzeba dobrze uszczelnić, a nieodpowiednie warunki atmosferyczne w trakcie montażu mogą być przyczyną strat ciepła.

Jeśli wymiana okien planowana jest na wiosnę, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby udać się do salonu sprzedaży po wycenę i złożyć zamówienie w okresie zimowym. Ekipa montażowa pojawi się, gdy tylko warunki pogodowe staną się bardziej sprzyjające.

Czy warto wymienić okna jesienią?

Jesień to dobry czas na wymianę okien – wówczas temperatury są jeszcze dość przyjemne i nie ma ryzyka nadmiernego wychłodzenia budynku. Warto wiedzieć, że pianka izolacyjna i taśma rozprężna tracą swoje właściwości jeśli temperatury są zbyt niskie. Przy sprzyjających warunkach nie warto czekać z wymianą okien do wiosny, ponieważ energooszczędne okna PCV pozwolą zaoszczędzić na ogrzewaniu w nadchodzącym sezonie zimowym.

Wymiana okien wiąże się z demontażem starej stolarki. Niekiedy trzeba wymienić parapety i poprawiać szpalety. Często przy okazji wymiany okien właściciele domów decydują się na generalny remont i malowanie wszystkich ścian – zwłaszcza w przypadku montażu większych lub mniejszych okien. Konieczne może być zatem albo powiększenie otworu, co wiąże się z ingerencją w konstrukcję nośną, albo uzupełnienie brakujących fragmentów ścian. Dlatego bardzo ważne jest, aby nie montować okien w temperaturach bliskich lub niższych niż 0 stopni Celsjusza – takie warunki nie sprzyjają żadnym pracom remontowym, zwłaszcza w zamieszkałym domu.

Call Now Button