Estetyczne i funkcjonalne okna do kuchni

Kuchnia

Okno w kuchni powinno spełnić kilka podstawowych oczekiwań. Przede wszystkim musi zapewniać optymalną wymianę powietrza i wpuszczać dużą ilość światła. Ponadto pełni ono również funkcje estetyczne, nadając wyrazu i charakteru całemu pomieszczeniu. Wszystko to sprawia, że wybór odpowiedniego okna kuchennego nie jest rzeczą prostą.

Cyrkulacja powietrza

Kuchnia kojarzy się z przyjemnym zapachem gotowanych potraw, wypieków, świeżo zaparzonej kawy czy herbaty. Tyle z teorii. W praktyce jednak równie często musimy zmagać się z nieprzyjemnym zapachem przypalonego oleju, spalonej potrawy czy z parą wodną, która zasnuwa kuchnię po gotowaniu. Zdarza się, że po prywatnych kuchennych rewolucjach, pochłaniacz nie spełni naszych oczekiwań i konieczne będzie wietrzenie pomieszczenia. Dlatego wybierając okna do kuchni, należy wybrać takie, które dadzą nam gwarancję optymalnej wentylacji. Większość okien PCV ma możliwość rozszczelniania, czyli odsunięcia skrzydła od ramy o kilka milimetrów. Ponadto w kuchni sprawdzi się okno z rozwiązaniem uchylno-rozwieralnym we wszystkich kwaterach, co zdecydowanie poprawi jego funkcjonalność.

Okno dopasowane do stylu kuchni

Producenci okien PCV oferują nam szeroką paletę barw profili, które mogą doskonale imitować kolor i strukturę drewna lub aluminium. Ponadto można zdecydować się na rozwiązanie dwukolorowe, dzięki czemu możemy dobrać kolor okna do kolorów frontów mebli kuchennych, jednocześnie dopasowując barwę zewnętrzną okna kuchennego do okien w innych pomieszczeniach. Równie istotne jest dopasowanie koloru i stylu klamki do karniszy czy widocznego sprzętu AGD. Dopełnieniem stylizacji okna jest ewentualny dobór sposobów jego przysłonięcia. W sklepach znajdziemy rolety, firanki, zasłony czy zazdrostki lub żaluzje. To co ostatecznie wybierzemy, zależy przede wszystkim od stylu w jakim utrzymana jest nasza kuchnia.

 

Call Now Button