Jak złożyć zamówienie na nietypowe okno?

monter sprawdza okno poziomicą

Nietypowe okna wykonywane są na indywidualne zamówienie klienta. Jeszcze kilka lat temu producenci okien stosowali ujednolicone tabele wymiarowe i obowiązywał jeden standard okien. Obecnie odchodzi się od takich rozwiązań – oczekiwania klientów są coraz większe, a podejście do projektowania domów w ostatnich latach znacznie się zmieniło. Coraz częściej powstają domy z dużą powierzchnią przeszkleń oraz budynki o niestandardowej bryle i nietypowych kształtach. Producenci stolarki okiennej muszą dostosować się do nowych wymogów.

Zamówienie na niestandardowe okna krok po kroku

Aby zamówić okna, najlepiej skontaktować się z salonem sprzedaży i przekazać projekt zawierający wymiary okien i propozycje ich otwierania. Na tym etapie istnieje możliwość wprowadzenia pewnych modyfikacji. Okna najlepiej zamówić w momencie, gdy otwory okienne są już gotowe. Na podstawie samego projektu można poprosić jedynie o orientacyjną wycenę i oszacować czas oczekiwania.

Przy zamówieniu okien na wymiar dokonywane są dokładne pomiary i konsultowane są różne rozwiązania. Inwestor może zdecydować o parametrach termoizolacyjnych swoich okien oraz wybrać kolor stolarki. Producent okien udziela wszystkich informacji na temat energooszczędności i innych istotnych parametrów oraz okresu gwarancji i zgodności wyrobu z najnowszymi wymogami opisanymi w warunkach technicznych.

Na co zwrócić uwagę zamawiając okna?

Ramy okienne różnią się nie tylko materiałem, z jakiego są wykonane. Pomimo że szerokie profile są mniej estetyczne i wpuszczają mnie światła, to jednak są cieplejsze od wąskich ram. W najnowszych konstrukcjach bardzo często stosuje się płaskie profile, w których rama i skrzydło sprawiają wrażenie całości. Na estetykę okien PCV wpływają także różnego rodzaju okucia i uszczelki, które powinny być niemal niewidoczne.