Jak wygląda montaż okien?

montaż okien

Jednym z najważniejszych elementów architektury każdego budynku są okna. Warto pamiętać, że ich jedyną funkcją nie jest zapewnianie dostępu do światła dziennego i wentylacji. Oprócz tego chronią wnętrze przed działaniem warunków atmosferycznych, na przykład przed deszczem czy wiatrem. Okna wpływają też na komfort cieplny i wysokość rachunków z ogrzewanie. Biorąc pod uwagę, jak ważnym są elementem, decydując się na wymianę albo montaż okien, należy wybrać produkty dobrej jakości, a także zamontować je w taki sposób, aby były szczelne, estetyczne i posłużyły przez lata. Jak to zrobić?

Jak przebiega standardowy montaż okien?

Podejmując decyzję o montażu albo wymianie okien, w pierwszej kolejności należy zastanowić się, jaką metodą będą zamontowane. Wiele osób wybiera montaż standardowych okien. Wówczas należy dostosować sposób montażu do rodzaju i grubości ściany. Powierzchnia otworu okiennego powinna być starannie oczyszczona. Podczas montażu ważne jest, aby odległość od muru po bokach i góry była taka sama.

Na dole natomiast przestrzeń powinna być większa, aby zmieścił się tam parapet. Przed montażem ościeżnicy należy unieruchomić ramkę okna za pomocą klinów. Do montażu ościeżnicy przydają się kotwy albo dyble, a po zakończeniu prac konieczne jest wykonanie izolacji pomiędzy oknem a murem, aby okno zapewniało wymaganą izolację.

Czym jest ciepły montaż? 

Prace powinny przebiegać nieco inaczej w przypadku okien energooszczędnych. Wówczas mamy do czynienia z tak zwanym ciepłym montażem, który składa się z następujących etapów:

  • uszczelnienie ościeżnicy (likwidacja mostków cieplnych),
  • uszczelnienie powierzchni otworu trzema warstwami izolacyjnymi (pierwsza powinna być wykonana z taśmy paroprzepuszczalnej, druga z pianki poliuretanowej, a trzecia z folii paroprzepuszczalnej).

Decydując się na ciepły montaż, można liczyć na duże oszczędności energii cieplnej, co przełoży się na komfort domowników oraz niższe rachunki za ogrzewanie w sezonie zimowym. Niezależnie od sposobu montażu oraz wyboru okien PCV lub drewnianych, warto zlecić tę usługę specjalistom. Dzięki temu montaż przebiegnie sprawnie, a otrzymany efekt będzie satysfakcjonujący.

Call Now Button