Czym jest profil okienny?

Profil okienny

Wybór okien to nie tylko kwestia dopasowania ich koloru do elewacji i wnętrza domu. Istotny jest także dobór materiału i sposobu wykonania profili okiennych. Te ostatnie wpływają bowiem na kilka istotnych elementów, w tym trwałość okien, a także izolacyjność cieplną, określającą szacowane straty ciepła. Czym są profile i jakimi parametrami mogą się od siebie różnić?

Profil okienny – czym jest i z czego się go wykonuje?

Profile okienne to konstrukcje okalające szybę, składające się m.in. z ościeżnic, przyszybowych listew oraz profili łączących. Zazwyczaj producenci wytwarzają dwa ich rodzaje: proste oraz okrągłe. Różnią się one jedynie wyglądem, ergonomia pozostaje ta sama. Poza samym kolorem, najważniejszą kwestią jest wybór, z jakiego materiału zostaną wykonane profile okienne do naszego domu. Na rynku dostępne są trzy główne opcje: drewno, aluminium, oraz polichlorek winylu (PCV). Obecnie to właśnie ostatnie rozwiązanie cieszy się największą popularnością wśród inwestorów, nie tylko dzięki niższej cenie w porównaniu do drewna, ale także wysokiej żywotności oraz dobrym parametrom izolacyjnym.

Profile okienne a izolacyjność cieplna

Jak wspomnieliśmy, profile okienne mają znaczenie dla przepuszczalności cieplnej okien, a bezpośredni wpływ na to ma ilość zawartych w ich wnętrzu komór. W przypadku naszej serii produktowej, określanej jako Schüco Living, proponujemy siedmiokomorowe profile, które gwarantują izolacyjność stosowaną w budownictwie pasywnym.

Kolory profili okiennych

Po określeniu materiału, z którego mają zostać wykonane okna, najbardziej istotnym elementem okaże się wybór kolorystyki. Nie powinno stanowić to jednak większego problemu, gdyż większość producentów proponuje nie tylko szeroką gamę barw, ale także okleiny imitujące drewno, a nawet aluminium. Tym samym łatwo dopasować je do zróżnicowanych gustów klientów, bez rezygnacji z najwyższej jakości.

 

Call Now Button