Czy drzwi przesuwne są bezpieczne?

drzwi przesuwne

Drzwi są pierwszym elementem w domu, zabezpieczającym nas przed włamaniem czy innymi niechcianymi sytuacjami czekającymi na zewnątrz. Spora ilość osób inwestuje w klasyczne drzwi, które po powrocie do domu automatycznie zamykają na trzy spusty. Takie zachowanie większości osób daje poczucie bezpieczeństwa. Posiadając balkon lub taras ze sporym wejściem z salonu, niektórzy obawiają się o włamanie właśnie przez to wejście. Obecnie na rynku można znaleźć bezpieczne drzwi przesuwne, o podniesionym poziomie zabezpieczenia przed włamaniem, jak również bezpieczne dla użytkowników.

Jak wyglądają bezpieczne drzwi przesuwne?

Tego rodzaju drzwi powinny łączyć w sobie estetykę i jakość wykonania z wysokim poziomem bezpieczeństwa użytkowania i ochroną przed włamaniami. Większość tego rodzaju drzwi składa się z trzech podstawowych elementów zapewniających bezpieczeństwo: prowadnika dolnego, antyskoków i stoperów. Prowadniki dolne montowane są do podłogi, pozwala na ustabilizowanie skrzydła drzwi.

Antyskoki montowane są na górnej części drzwi, zmniejszając dystans pomiędzy drzwiami a prowadnicą, niwelując ryzyko wypadnięcia drzwi z prowadnic i zapewniając bezpieczne użytkowanie. Zadaniem stoperów jest zatrzymanie drzwi w odpowiednim miejscu.

Producenci drzwi przesuwnych dbają o najwyższy poziom bezpieczeństwa ich użytkowania. Drzwi przesuwne posiadające skrzydła ze szkła mogą budzić obawę co do wytrzymałości tego materiału. Szkło stosowane do drzwi przesuwnych posiada najwyższy poziom odporności na urazy, przez co jest naprawdę mały procent szans na zniszczenie ich. Szkło hartowane nawet podczas urazu rozpada się na maleńkie obłe kawałki, które nie są w stanie skaleczyć.

Drzwi przesuwne są bardzo eleganckim i nowoczesnym rozwiązaniem. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, ich użytkowanie jest bezpieczne i bardzo wygodne. Wszystkie elementy tego rodzaju drzwi współgrają ze sobą, aby zapewnić użytkownikom jak największy poziom bezpieczeństwa i zadowolenia z zakupu. Dodatkowe zalety jak bardzo cicha praca czy świetna termoizolacja są świetną zachętą dla osób, które jeszcze się wahają. Inwestycja w przesuwne drzwi na taras lub balkon z pewnością się opłaci.

Call Now Button