Drzwi przesuwne idealne do małych wnętrz

drzwi przesuwne

Drzwi stanowią nieodłączny element wyposażenia każdego wnętrza. Zarówno te wewnętrzne, jak i wyjściowe czy prowadzące na taras wymagają odpowiedniej ilości miejsca, która pozwoli na ich komfortowe otwieranie i zamykanie. Tam, gdzie przestrzeni jest niewiele, dobrze sprawdzają się nowoczesne drzwi przesuwne.

Ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni

Tradycyjne drzwi wahadłowe, od wieków wykorzystywane w budownictwie, umożliwiają zamykanie pojedynczych pomieszczeń i całych budynków. Są praktyczne, bowiem zapewniają prywatność i chronią wnętrza przed utratą ciepła oraz hałasem. Często też są atrakcyjnym elementem wystroju, podkreślając wybrany styl lub akcentując tonację kolorystyczną aranżacji.

Standardowe drzwi równie często bywają jednak problemem. Gdzie? Szczególnie w mniejszych pokojach i korytarzach, w których ograniczona już przestrzeń jest dodatkowo zajmowana przez skrzydło. W takich pomieszczeniach dobrze sprawdzają się drzwi przesuwne. W ostatnich latach zyskują one na popularności, a na rynku pojawiają się nowe, coraz doskonalsze produkty o wysokiej trwałości i estetyce. Ich niepodważalną zaletą jest mała ilość miejsca, jakiego potrzebują do otwierania. Dzięki temu, że przesuwają się w specjalnych prowadnicach po otwarciu dyskretnie wkomponowują się w tło ściany.

Drzwi przesuwne – znacznie większe okno na świat

Jednym z atutów drzwi przesuwnych jest możliwość montowania ich w wyjściach na tarasy i balkony. Duże, przeszklone panele doskonale integrują się z sąsiadującymi oknami i tworzą z nimi jedną całość. Wśród zalet przeszklonych drzwi przesuwnych można wymienić również:

  • ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni wnętrza,
  • nieograniczone możliwości tworzenia aranżacji pomieszczeń,
  • lepszy dostęp światła dziennego, dzięki zintegrowaniu drzwi z panelami okien,
  • możliwość tworzenia całych ścian ze szkła,
  • wrażenie znacznie większej powierzchni pomieszczenia,
  • komfort użytkowania, dzięki prostemu systemowi otwierania,
  • trwałość i estetyczny wygląd przez wiele lat, bez potrzeby okresowej konserwacji.

Drzwi przesuwne to nie tylko więcej miejsca w pokoju na rośliny doniczkowe czy dekoracje. To również wrażenie otwartej przestrzeni i szansa na lepszy kontakt z naturą – zwłaszcza w tych domach, które otoczono ogrodem.